MACH A ŠEBESTOVÁ

Miloš Macourek a Adolf Born, dramatizace a písňové texty Vlastimil Peška   

MACH A ŠEBESTOVÁ

(komedie s utrženým sluchátkem)
   8 mužů + 5 žen

Veleznámý, kultovní večerničkovský seriál Miloše Macourka a Adolfa Borna Mach a Šebestová navštěvuje každoročně naše televizní obrazovky již více jak třicet roků. Dočkal se i Vorlíčkova filmového zpracování. Na brněnská divadelní prkna přivedl slovutnou dvojici s kouzelným sluchátkem Vlastimil Peška. Jde o vpravdě zdařilou dramatizaci, která využívá i animačních technik, především prvků černého divadla.
Inscenátorům je nabídnuto v logickém celku několik známých příběhů žáků 3.B a kouzelného sluchátka. A tak Mach a Šebestová pomohou tajemnému pánu v parku najít brejle a za pomoc dostanou kouzelné sluchátko, se kterým pak prožijí mnohé příhody. Mach se promění v zajíce, pes Jonatán se stane ptákem, Mach a Šebestová léčí Kropáčkovi angínu a s celou 3.B jedou na výlet k rybníku Bezdrev, a také se octnou na pirátské lodi. 
Nádherný svět neotřelé fantazie Miloše Macourka a Adolfa Borna zpracovává zkušený dramatik s citem pro zvolené téma, které si bere za úkol především potěšit malé, ale i velké diváky. Brněnská premiéra v autorově domáckém Divadle Radost sklidila nadšené ovace. 
Vlastimil Peška je i autorem několika písní, které vedle veleznámé ústřední písně Luboše Fišera, „My jsme žáci 3.B, bereme však na sebe, podobu zajíce …“, dokreslují kolorit půvabné dramatizace.